Derviş

Derviş

Yayınevi:Dua Yayıncılık
Yazar:Mehmet Ali Gönül
Stok Durumu:492
  • Liste Fiyatı: 130,00TL
  • İndirimli Fiyat: 78,00TL


  • KDV Dahil: 78,00TL

Stok Kodu
:
9786054024490
Boyut
:
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
:
232
Basım Yeri
:
İstanbul
Baskı
:
1
Basım Tarihi
:
2010-06
Kapak Türü
:
Ciltsiz
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dili
:
Türkçe


Derviş


BİNGÖL- 25 Kasım 1993 yılında Bingöl’ün Köklü (Törek) Köyünde PKK örgütü mensuplarınca şehid edilen Ziya Kaylı’nın hayatı Dua Yayıncılık Editörü ve Doğruhaber Gazetesi yazarlarından olan Mehmet Ali Gönül tarafından kaleme alındı. “Derviş” adı verilen kitap Dua Yayıncılıktan çıktı.


25 Kasım 1993 yılında Bingöl’ün Köklü (Törek) köyünde Camii medresesinde insanlara Kuran’ı öğretmek için İslami sorumluluğunu ifa etmek adına gayret ve hizmet içerisindeyken PKK örgütünce camiye düzenlenen hain saldırı sonucu hayatlarını kaybeden Ziya Kaylı ve Süleyman Berdibek şahadetlerinin 17. yılına girerken hayatları romanlaştı.


“ Allah’ın evlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler…” ayetiyle mescitlerin manevi imarına sevda ve aşkla yönelmiş olan şahadet âşıkları, Kur’an goncaları misali Hz. Peygamber’in sünnetine ittibayı bayrak bilmiş bir toplulukta “ Sizden iyiliği emreden, kötülükten nehyeden, hayra çağıran bir topluluk (cemaat) bulunsun. İşte kurtuluşa erenler bunlardır.” ilahi buyruğuna cezbe bir cemaatte mescit gülleri misali yeşermiştiler. Onlar bir Kur’an goncaları, iman şulesiydiler.


Cehaletten dervişliğe giden yolu bir şehidin hayatında nasılda süslendiğini bu kitapta göreceksiniz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Mehmet Ali Gönül