Kırk Hadis Kırk hikaye

Kırk Hadis Kırk hikaye

Yayınevi:Yarım Elma Çocuk
Yazar:Mehmet Said Çimen
Stok Durumu:500
  • 20,00TL

  • KDV Dahil: 20,00TL

Stok Kodu
:
9786054772452
Boyut
:
16.50x23.00
Sayfa Sayısı
:
86
Basım Yeri
:
İstanbul
Baskı
:
2
Basım Tarihi
:
2015-04
Resimleyen
:
Aydın Koca
Kapak Türü
:
Ciltsiz
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dili
:
Türkçe Arapça


Peygamber Efendimiz, biz müslümanlar için en güzel örnektir. Onun sözleri kadar yaşantısı da bizler için en güzel örnektir. Onun sözleri kadar yaşantısı da bizler için yol göstericidir. Ondan hem dinimizi hem de en güzel ahlak ilkelerini öğreniriz.

Rabbimiz, Kur'an-ı Kerimde Peygamberimize tabi olmamızı bizden istemektedir. Bizler de onun hayatını okur, sözlerinden faydalanırız. Ona tabi olduğumuzda cenneti kazanacağımızı biliriz.

İslam bilginleri yıllarca çalışarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselamın sözlerini ve yaşantısını içeren bilgileri bir araya getirdiler. Çok kıymetli eserler oluşturdular. Efendimize duyulan saygıdan dolayı sözleri için "Hadis-i Şerif" dediler.

Bu kitapta Peygamber Efendimizden 40 Hadis aktardık. Hadisleri genellikle ibadetler ve güzel ahlak konularından seçtik. Bu çalışma ile hadisleri sevdirmeyi hedefliyoruz. Diliyoruz ki, hem çocuklarımız hem de gençlerimiz yanlış örneklerin peşinden değil de en güzel örnek olan Peygamber Efendimizin izinden gider.


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Mehmet Said Çimen