Dua Yayıncılığın İslami Eğitim Serisi okuyucuyla buluştu

Dua Yayıncılığın İslami Eğitim Serisi okuyucuyla buluştu

Dua Yayıncılığın İslami Eğitim Serisi okuyucuyla buluştu

26/12/2019

Yayıncılığın özverili bir çalışma sonucu hazırladığı dört kitaptan oluşan İslami Eğitim Seti okuyucularıyla buluştu. Geleceğimiz olan çocuklarımıza İslami eğitim verme noktasında güzel bir kaynak olan bu kitaplar ile çocuklar İslam’ın temel konuları hakkında bilgi sahibi olabilecek.

Dua Yayıncılığın İslami Eğitim Serisi okuyucuyla buluştu
Dua Yayıncılığın özverili bir çalışma sonucu hazırladığı dört kitaptan oluşan İslami Eğitim Seti okuyucularıyla buluştu. Geleceğimiz olan çocuklarımıza İslami eğitim verme noktasında güzel bir kaynak olan bu kitaplar ile çocuklar İslam’ın temel konuları hakkında bilgi sahibi olabilecek.

İSTANBUL – “Dua bir iksirdir, toprağı gümüşe, gümüşü altına çevirir” sloganıyla 2005 yılında yayın hayatına başlayan Dua Yayıncılık 9 yıldır çıkardığı kitaplarla büyük bir boşluğu dolduruyor. Dua Yayıncılık çıkardığı roman, öykü, şiir, araştırma, siyer, hadis, ilmihal, tefsir ve meal, mevlit, Kur’an çeşitleri, çocuk kitapları, Arapça, Kürtçe ve Almanca kitapları okuyucularıyla buluşturuyor. Dua Yayıncılık, ayrıca bünyesinde barındırdığı Semere Yayıncılık, Kürtçe yayınlarıyla Banqa Haq ve çocuklara yönelik Yarım Elma Yayınlarıyla 130′a yakın eser çıkararak büyük bir başarıya imza attı.

 Bu kitaplar çocuklarımıza faydalı olacaktır
Dua Yayıncılık yetkililerinden Mehmet Ali Gönül ile son olarak çocuklara ve gençlere yönelik çıkardıkları İslami Eğitim Serisi ile ilgili görüştük. Dört kitaptan oluşan bu sette İslam Tomurcukları, İman Fidanları, Takvanın Yavru Aslanları ve Hidayet Gençliği kitapları var.

mehmet ali gönül dua yayıncılık.jpgKitaplar hakkında çok olumlu tepkiler aldıklarını belirten Gönül, “İnşallah güzel bir çalışma olduğu kanaatindeyiz. Şu ana kadar çok olumlu tepkiler aldığımız bu kitaplar, 3. ve 4. Sınıf seviyesinden lise seviyesine kadar bir sıralama takip etmektedir. Ayrıca bu kitapların bir başka özelliği hem görsel olarak güzel bir çalışma yapılarak hazırlandı. Dört farklı seviyeye yönelik olarak hazırlanan kitaplarımızın çocuklarımıza faydalı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

 Kitaplar güzel bir içeriğe sahip 
Kitapların içeriği hakkında bilgi veren Gönül, “İçerik olarak kitaplarımızı şöyle tanıtabiliriz. Her bir kitabımızda 40 konu yer almakta. Birinci seviye için hazırlanan kitap için konuşacak olursak ilk altı konu hadisi şeriflerden meydana geliyor. Her hadisi şerifin Arapçası, Türkçe anlamı ve hadisin ravisi hakkında bilgi veriliyor. Ayrıca konu ile ilgili alıştırmalar ve ödevlerle anlatılan konunun pekişmesi sağlanıyor.

 Bir örnekle anlatacak olursak, İslam’ın beş şartı ile ilgili hadiste, hadisin Arapça metni yine aynı zemin renginde anlamı, kelimelerin açıklaması, hadis ile ilgili alıştırmalar ve birde ödev yer alıyor. Her hadiste ve her konuda çerçeve bu şekildedir. Bu ilk altı konudan sonra ikinci altı konu ise fıkıh ile ilgilidir. Bu bölümde de yine görselliğe önem veriliyor ve aynı metot ile anlatılıyor. Bu on iki dersten sonra ise otuz üçüncü derse kadar olan bölümde adap ve ahlak ile ilgili bilgiler yer alıyor. Son bölüm de genel kültür ile ilgili bölümdür. Tabi bu genel kültür içerisinde spor aktiviteleri, sosyal sorumluluklar gibi konular da işlenmekte. Ayrıca her konunun sonunda bir veya iki tane şiir Arapçalarıyla beraber yer alıyor” diye konuştu.
 
Bu kitaplar sadece çocuklara hitap etmiyor 
Eğitim içerikli olarak hazırlanan bu kitaplara yaz kurslarında, ara dönem kurslarında ve eğitim kurumlarında İslami eğitim anlamında yardımcı kaynak kitaplar olarak başvurulabileceğini ifade eden Gönül, “Bu çalışmaları faydalı ve iyi bir netice vereceğine inandığımız için hazırlama gereği hissettik. Ayrıca yaz kurslarına, ara dönem kurslarına bu işleve sahip olan eğitim kurumlarına bu kitapları rahatlıkla tavsiye ediyoruz. Hem içerik hem de görsellik olarak güzel bir grafikle tasarlanmış bu kitapları okuyucularımızın istifadesine sunduk. İnşallah faydalı olur diye düşünüyorum. İslami Eğitim Serisi adı altında hazırladığımız bu kitapları okuyan çocuklarımız yüz altmış konu hakkında bilgi sahibi olacaklar. Bu kitapların sadece çocuklara hitap ettiğini düşünmeyelim. 1, 2, 3 ve 4. seviyelerden oluşan kitaplar lise ve lise seviyesinin daha üstüne hitap ediyor. Her bir kitap biraz da bir üst seviyeyi kapsayacak şekilde hazırlandı” dedi.
 

Yeni kitap çalışmalarımız devam ediyor 
İslami Eğitim Serisi olarak yayınlanan bu kitaplarla beraber yeni çalışmaları da olduğunu belirten Gönül, “Buna ek olarak da yine buna yakın olabilecek ama tarz ve üslubu farklı bir çalışmamız daha var. Bu çalışmamızın yaklaşık yüzde 70′ini hazırlamış bulunuyoruz. Hazır olduğu zaman bazı ehil kalemlerinde görüşünü aldıktan sonra okuyucularımızın istifadesine sunmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Dua Yayıncılığın çıkardığı bu güzel İslami Eğitim Setini almak isteyenler 0 212 526 60 68 numaralı telefonu arayarak bu eğitim setini alabilirler.
Dua Yayıncılık iletişim bilgileri:
Büyükreşitpaşa Cad. Yümni İş Merkezi
22/40 Vezneciler/Fatih / İSTANBUL
Tel: 0 212 526 60 68
Fax: 0 212 526 67 84
www.duayayincilik.com
e – mail: info@duayayincilik.com
(M. Erkan Yavuz – İLKHA)

Yorum ekle